Gobble Up Math

Gobble Up Math

  • $12.00
    Unit price per 
Shipping calculated at checkout.


Kids have fun learning math concepts while using delicious and nutritious food. Activities incorporate the Food Guide Pyramid and cover sets, patterns, geometry, measurement, fractions, estimations, and more. A delicious way to learn about math and nutrition.